Kliknij na zdjęcie i poznaj lepiej nauczycieli naszej szkoły.
Dyrektor
Wicedyrektor
Dyrektor
Nazywam się Michał Rzepka i jestem dyrektorem szkoły. Jestem doktorem nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa (Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM), studiowałem historię oraz filologię hiszpańską. Na pewno będziemy często się spotykać, bo bardzo lubię swoich uczniów i przebywanie wśród nich daje mi dużo dobrej energii. Kiedy nie pracuję dużo czytam, zajmuję się fotografią i projektowaniem graficznym. Staram się podróżować, kiedy tylko nadarzy się okazja – kompanami tych wypraw są moja Żona i córka Emilia.
Wicedyrektor
Nazywam się Adam Dziatkiewicz. Z wykształcenia jestem pedagogiem (resocjalizacja, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza). W szkole pełnię funkcję wicedyrektora. Życie staram się przeżywać aktywnie budując dobre i trwałe relacje z ludźmi. Podobnie w pracy. Moja dewiza to – „wychowanie jest sprawą serca”. W wolnych chwilach muzykuję do czego chciałbym zaprosić także uczniów naszej szkoły!
Pedagog
etyka, filozofia
język polski
Pedagog
Dorota Jarczyńska – Smurawa. Pedagożka szkolna z 25 letnim doświadczeniem pracy z młodzieżą licealną. Koordynatorka Klubu Wolontariatu. Założycielka fundacji na rzecz wspomagania rehabilitacji i szerzenia wiedzy kynologicznej „ Mały Piesek Zuzi” . Propagatorka idei równości. Kocha pracę z młodzieżą i ze zwierzętami. Prywatnie właścicielka trzech psów i kota.
etyka, filozofia
Damian Luty – jestem nauczycielem filozofii i etyki. Doktorem nauk humanistycznych. Ukończyłem studia magisterskie na kierunku filozofia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia licencjackie na kierunku kulturoznawstwo – również na UAM. Prowadzone przeze mnie zajęcia pomyślane są jako eksploracja złożoności świata (ludzkiego i nie tylko) – pod rękę z Platonem, Kartezjuszem, Foucaltem i innymi, a czasami – zupełnie na przekór Wielkim Nazwiskom. Na zajęciach pomocne nam będą zarówno klasyczne teksty filozoficzne jak i dzieła popkultury. Kluczem będą jednak Wasze przemyślenia i gotowość do rozmowy 🙂
język polski
Dorota Staszewska. Ukończyłam poznańską Marynkę oraz polonistykę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.
Myślę, że w poznawaniu literatury i języka najważniejsze rozgrywa się pomiędzy – nami a światem, tekstem, człowiekiem, który go napisał, między nami w klasie nawzajem, a ostatecznie i tak wewnątrz nas – gdzieś w drodze między sercem, sumieniem, rozumem… Dlatego czytamy, interpretujemy, ćwiczymy, pytamy o wartości, i zawsze z takich spotkań „pomiędzy” zostaje w nas więcej, niż zakładaliśmy.
język angielski
EDB
język hiszpański
język angielski
Aleksandra Oliwa. Jestem absolwentką filologii rosyjsko-angielskiej UAM w Poznaniu i, od września 2023, nauczycielką języka angielskiego w Liceum Linde. Uwielbiam wszystko co jest związane z językiem i kulturą krajów anglojęzycznych, a w szczególności gramatykę 🙂 Z wielką radością towarzyszę moim uczniom w doskonaleniu umiejętności z zakresu języka angielskiego (zachęcając i wspierając w pracy z planem samodoskonalenia językowego), jak i w stawaniu się wystarczająco dobrą wersją siebie. Praktykuję uważność (mindfulness) i wykorzystuję jej elementy w pracy z młodzieżą. W wolnym czasie czytam
książki, oglądam filmy i seriale, spaceruję, spędzam czas blisko natury.
EDB
Absolwent Akademii Obrony Narodowej w Warszawie (oficer dyplomowany, magister ekonomii). Ukończył Studia Podyplomowe w Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu na kierunku Zarządzanie Turystyką i Zakładami Hotelarskimi. Preferuje aktywny i zdrowy styl życia. Z zamiłowaniem uprawia Nordic Walking (Instruktor Nordic Walking). Interesuje się turystyką przygodową i forteczną.
język hiszpański
Maria Borowczyk. ¡Hola! Soy Maria. Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. Uczę języka hiszpańskiego w liceum oraz w szkołach językowych. Od wielu lat moją pasją jest język hiszpański oraz kultura Hiszpanii. Moim ulubionym daniem jest tortilla de patatas, która jest kulinarnym symbolem tego kraju. Na lekcjach chętnie opowiadam ciekawostki dotyczące Hiszpanii, a moim celem jest zafascynowanie uczniów miłością do tego języka i kraju.
język polski
psycholog
język polski
język polski
Nazywam się Beata Niklewicz i uczę języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
Jestem doktorem literaturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studiowałam filologię polską, historię sztuki i muzykologię. Na moich lekcjach będziemy pracowali metodą projektu, dyskutowali o tekstach literackich, odwiedzimy poznańskie muzea i teatry – wcielając się w krytyków i redaktorów tekstów. Zaproszę Was także do treningu maturalnego.
psycholog
Ilona Kaźmierczak. Jestem absolwentką Uniwersytetu SWPS. W pracy z drugą osobą wykazuje się empatią, troską, zrozumieniem.
W pracy jak i życiu osobistym staram się kierować myślą , że “nie ma w życiu sytuacji z której nie ma wyjścia”.
Pomagam pokonywać przeszkody lub akceptować to, czego zmienić nie możemy. Prywatnie miłośniczka zwierząt i wege kuchni
język polski
Nazywam się Magdalena Czyżewska, jestem nauczycielem języka polskiego. Ukończyłam filologię polską, prawo oraz studia podyplomowe z nauczania języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uwielbiam rozmowy o literaturze z ludźmi w każdym wieku, a szczególnie z młodzieżą, bowiem pozwalają mi one odbyć podróż sentymentalną w świat przepięknych, gorących emocji oraz przypominają o tym, że na każdym etapie życia możemy inaczej postrzegać a także oceniać problemy egzystencjalne i wszystko to, co się z nimi wiąże. Ponadto kocham góry, podróże oraz praktykę jogi, która pozwala mi zachować spokój w najbardziej nawet stresujących momentach.
fizyka
biologia
historia, WOS
fizyka
Nazywam się Lidia Krawczak uczę fizyki. Jestem pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem. Pasjonuje mnie świat zjawisk fizycznych i pomoc młodym ludziom w poznawaniu świata, jego praw i zasad. Lubię pracować z młodzieżą ponieważ te spotkania pozwalają rozwinąć zarówno im jak i mnie swoje pasje, zainteresowania i pogłębić doświadczenie życiowe.
biologia
Jestem poznanianką i całe moje dotychczasowe życie spędziłam w rodzinnym mieście. Tu ukończyłam studia biologiczne na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Czas studiów do dzisiaj wspominam jako najciekawszy okres w moim życiu, który między innymi na dobrych kilka lat pozwolił mi związać się z Babią Górą w Beskidzie Wysokim i od strony naukowej i od towarzyskiej. Poznałam przyrodę tego masywu od jej najpierwotniejszej strony, zbierałam tam bowiem materiały do mojej pracy doktorskiej dotyczącej roślinności porastającej martwe drzewa.
Uczę biologii w Liceum Akademickim linde.edu.pl oraz w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im J. Kaliszewskiej w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu i mam to szczęście, że bardzo lubię moje szkoły i uczniów. W wolnym czasie czytam książki i ogromną przyjemność sprawiają mi prace na działce, kontakt z ziemią i roślinami.
historia, WOS
Alina Siudzińska. Od przedszkola mówiłam, że zostanę nauczycielką, a szkoła zawsze kojarzyła mi się z przygodą … do tej przygody i Was zapraszam … jestem nauczycielem dwuprzedmiotowcem: uczę historii i wiedzy o społeczeństwie, które są obszarem nieustannego odkrywania i kształtowania wizji świata… Prywatnie jestem mediatorem. W życiu kieruję się dewizami: „to dobrze, że Cię spotkałam – nauczyłaś, nauczyłeś mnie tak wielu rzeczy”, „to dobrze, że pada deszcz – mogę otworzyć kolorowy parasol” i „nie ma rzeczy niemożliwych – są tylko mniej lub bardziej trudne do wykonania”. Uwielbiam podróże i … zwiedzanie z odkrywaniem, lubię dobrą kuchnię i jazdę samochodem – za kierownicą
język francuski
język niemiecki i angielski
pedagog specjalny
język francuski
Witold Kowalski. Uczę języka francuskiego na różnych poziomach zaawansowania od ponad dwudziestu lat (liceum, uczelnie i szkoły językowe). Na moich zajęciach przekazuję również maksimum przydatnych informacji o krajach francuskiego obszaru językowego.
język niemiecki i angielski
Krzysztof Sabiniewicz –
Moją pasją są języki obce i uwielbiam się nią dzielić z moimi uczniami – mówię po niemiecku, angielsku i hiszpańsku, obecnie uczę się włoskiego, a w przyszłości zamierzam opanować portugalski.
pedagog specjalny
Agnieszka Hora. Dzień dobry, nazywam się Agnieszka Hora, jestem pedagogiem specjalnym. Zajmuję się wstępną diagnozą, wsparciem, edukacją i rehabilitacją osób z niepełnosprawnościami i zaburzeniami neurorozwojowymi. Moje specjalizacje dotyczą niepełnosprawności intelektualnej oraz zaburzeń ze spektrum autyzmu. Podchodzę holistycznie i podmiotowo do moich podopiecznych. W swoich oddziaływaniach dążę do optymalnego rozwoju danej osoby oraz staram się wyposażyć go w taką wiedzę i umiejętności dzięki, którym będzie mógł funkcjonować w świecie ludzi dorosłych na swoich zasadach. W wolnym czasie uczę się japońskiego oraz zaczytuję się w książkach.
historia, WOS
chemia
biologia
historia, WOS
Violetta Rasińska. Jestem absolwentką Uniwersytetu Adama Mickiewicza, nauczycielką historii i wiedzy o społeczeństwie, mediatorem. Lubię pracować z młodzieżą , bo jest naturalna, szczera, nieprzewidywalna, robię to już ponad 30 lat. Lubię też poznawać nowe miejsca, ale także wracać tam, gdzie już byłam, bo przecież wszystko się zmienia.
chemia
Nazywam się Klaudia Stachowiak, jestem nauczycielką chemii. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Rozpoczęłam studia doktoranckie w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych. Od zawsze interesował mnie świat atomu i przeprowadzanie doświadczeń chemicznych. Na moich lekcjach postaram się przybliżyć Wam tę tematykę i pokazać, że chemia nie jest wcale taka „straszna”. Uwielbiam górskie wędrówki, a wolne chwile spędzam na czytaniu książek.
biologia
Magdalena Wawrzyńska. Mój wybór w przeszłości – chcę być nauczycielem biologii – z perspektywy czasu uważam go za 100% trafiony. Biologia to dla mnie fascynująca i pełna szczegółów opowieść o wielkim świecie. Moi uczniowie to cudowni ludzie, którzy razem ze mną odkrywają tajemnice biologii i ciągle mnie inspirują, są motywatorem do dalszego działania i poznawania tajemnic przyrody
geografia, biologia
matematyka
geografia
geografia, biologia
Joanna Leśków.
Uczę geografii na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Jestem nauczycielką z ponad 20- letnim stażem pedagogicznym. Pasjonuje mnie geografia, podróże i zjawiska społeczne. Obecnie studiuję Koreanistykę na WSJO ponieważ Azja a szczególnie Korea jest moją ulubioną destynacją. W wolnych chwilach zwiedzam miejsca dalekie i bliskie, gram na gitarze, czytam książki o różnej tematyce oraz spotykam się z przyjaciółmi. Na moich lekcjach próbuję pokazać uczniom że geografia jest niesamowita i można dzięki niej poznać i zrozumieć świat wokół nas.
matematyka
Paweł Kuligowski. Od zawsze lubiłem matematykę i logiczne zagadki. Lubię nauczać i sprawiać, by uczniowie „czuli” i rozumieli matematykę, a nie tylko wkuwali na pamięć. Fascynują mnie gry bitewne, które opierają się na logice (nie są to gry komputerowe). Dzięki temu jeżdżę na zawody na całym świecie. Do gier tych używa się własnoręcznie malowanych modeli, więc zimowymi wieczorami przysiadam przy farbkach i pędzlu. Latem natomiast uwielbiam spontaniczne wypady, na których można – czy to w górach, czy nad morzem, przy ognisku pograć na gitarze, pośpiewać, potworzyć kabarety i pospędzać czas w wesołej atmosferze.
geografia
Jarosław Michalak. Absolwent studiów geografii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz podyplomowych i innych w zakresie bankowości, finansów, zarządzania i technologii IT.
Od wielu lat w zawodzie nauczyciela, przede wszystkim w liceum ogólnokształcącym. W przeszłości łączył tę pracę również z aktywnością zawodową w biznesie.
Jak mówi: “Kreowanie nowych relacji interpersonalnych, przekazywanie wiedzy i zdobytych doświadczeń, kształtowanie nowego spojrzenia na wiele problemów oraz poszerzanie horyzontów, także tych geograficznych, to korzyść płynąca z możliwości nauczania przedmiotu, dająca dużo energii, zadowolenia i satysfakcji.”
Jego zainteresowania i pasje to sport, podróże i turystyka z dodatkiem dużej porcji dobrej muzyki.
język chiński, język angielski
język koreański
język japoński
język chiński, język angielski
Zuzanna Nowacka. Jestem absolwentką filologii angielsko-chińskiej oraz sinologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nauczam także języka angielskiego. Języki obce zawsze były moją pasją. Przez lata edukacji zetknęłam się między innymi z językiem francuskim, norweskim, czy koreańskim, ale szczególną fascynacją darzę język mandaryński, ponieważ tak bardzo różni się od języków europejskich, a jego przyswojenie wymaga zastosowania nowych, nieszablonowych technik nauki. Poza językami, pasjonuję się tańcem i prowadzę studio taneczne, w którym jestem instruktorką.
język koreański
Marta Ziółkowska – jestem nauczycielem języka koreańskiego. Od zawsze fascynowała mnie nauka języków obcych i przy okazji poznawanie różnorodnych kultur i przede wszystkim jedzenia! Koreański pojawił się dość niespodziewanie w moim życiu, ale to była miłość od pierwszego wejrzenia. Kocham uczyć tego języka, pokazywać, że chociaż wygląda jak krzaczki, to absolutnie krzaczki to nie są! Jak tylko mogę, to na zajęciach przemycam dużo informacji o kulturze, historii, czy też społeczeństwie Kraju Spokojnego Poranka.
Oprócz koreańskiego dużą częścią mojego życia jest taniec i opieka nad dwoma niesfornymi, lecz uroczymi psiakami.
język japoński
Rafał Dzieszkowski – Jestem absolwentem filologii japońskiej, który z pasją i zaangażowaniem wprowadzi Cię w dalekowschodni świat języka japońskiego. Z wielką przyjemnością opowiem o kulturze, zwyczajach i nowościach z Kraju Kwitnącej Wiśni. A prywatnie? Jestem wielkim miłośnikiem gier bitewnych i modelarstwa. Pasjonuje się również grami fabularnymi, lecz moją największą pasją jest kultura picia herbaty, której oddaje się w pełni.
matematyka
matematyka
informatyka, religia
matematyka
Adrianna Rybczyńska. Jest matematyczką z powołania, z rodzinnymi tradycjami w zapoznawaniu uczniów z Królową Nauk. Nauczycielka z dużym doświadczeniem, ceniąca sobie systematyczną pracę. Jeśli czas jej na to pozwala, wolne chwile spędza w podróżach.
matematyka
Magdalena Rybczyńska. Nauczycielka matematyki z ogromnym doświadczeniem. Uczniowie wiedzą, że na lekcjach Pani Profesor pracować należy systematycznie. Prywatną pasją Pani Profesor są podróże.
informatyka, religia
Alan Kardyka. Chcę otworzyć wasze drzwi do fascynującego świata technologii poprzez praktyczne umiejętności. Na lekcjach informatyki odkryjemy tajniki programowania, sztuki tworzenia grafiki oraz zastosowania multimediów. Zajmiemy się też kodowaniem HTML/CSS tworząc strony internetowe. Równocześnie jako pasjonat kultury i wiedzy o świecie, na lekcjach religii poszerzymy horyzonty. Zaproszę was do podróży przez różnorodne religie naszego globu, ukazując bogactwa ich tradycji i wartości. Omówimy wyzwania związane z niebezpieczeństwem sekt oraz rzucę światło na subtelności prawa kanonicznego.
matematyka
matematyka
Nazywam się Klaudia Kalinowska i jestem nauczycielką matematyki. Studia ukończyłam na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Staram się pokazać moim uczniom, że matematyka nie musi być trudna, a z odpowiednim podejściem każdy może odkryć jej fascynujący i logiczny świat. Cieszę się, że mogę wspierać uczniów w ich matematycznej podróży i pomagać im rozwijać swoje umiejętności.