Kliknij na zdjęcie i poznaj lepiej nauczycieli naszej szkoły.
Dyrektor

Wicedyrektor

Dyrektor

Nazywam się Michał Rzepka i jestem dyrektorem szkoły. Jestem doktorem nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa (Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM), studiowałem historię oraz filologię hiszpańską. Na pewno będziemy często się spotykać, bo bardzo lubię swoich uczniów i przebywanie wśród nich daje mi dużo dobrej energii. Kiedy nie pracuję dużo czytam, zajmuję się fotografią i projektowaniem graficznym. Staram się podróżować, kiedy tylko nadarzy się okazja – kompanami tych wypraw są moja Żona i córka Emilia.
Wicedyrektor

Nazywam się Adam Dziatkiewicz. Z wykształcenia jestem pedagogiem (resocjalizacja, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza). W szkole pełnię funkcję wicedyrektora. Życie staram się przeżywać aktywnie budując dobre i trwałe relacje z ludźmi. Podobnie w pracy. Moja dewiza to – „wychowanie jest sprawą serca”. W wolnych chwilach muzykuję do czego chciałbym zaprosić także uczniów naszej szkoły!
Pedagog

Psycholożka

etyka, filozofia

Pedagog

Dorota Jarczyńska – Smurawa. Pedagożka szkolna z 25 letnim doświadczeniem pracy z młodzieżą licealną. Koordynatorka Klubu Wolontariatu. Założycielka fundacji na rzecz wspomagania rehabilitacji i szerzenia wiedzy kynologicznej „ Mały Piesek Zuzi” . Propagatorka idei równości. Kocha pracę z młodzieżą i ze zwierzętami. Prywatnie właścicielka trzech psów i kota.
Psycholożka

Barbara Pniewska – jestem psycholożką z pasją do ludzi i zwierząt. Pomagam aktywizować mocne strony, przekraczać wewnętrzne bariery, wzmacniać odporność psychiczną. Zachęcam do rozwijania potencjału i zapewniam wsparcie na wybranej drodze.
etyka, filozofia

Damian Luty – jestem nauczycielem filozofii i etyki. Doktorem nauk humanistycznych. Ukończyłem studia magisterskie na kierunku filozofia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia licencjackie na kierunku kulturoznawstwo – również na UAM. Prowadzone przeze mnie zajęcia pomyślane są jako eksploracja złożoności świata (ludzkiego i nie tylko) – pod rękę z Platonem, Kartezjuszem, Foucaltem i innymi, a czasami – zupełnie na przekór Wielkim Nazwiskom. Na zajęciach pomocne nam będą zarówno klasyczne teksty filozoficzne jak i dzieła popkultury. Kluczem będą jednak Wasze przemyślenia i gotowość do rozmowy 🙂
język angielski

język angielski

język angielski

język angielski

Nazywam się Marek Derenowski. Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (magisterium) i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (doktorat). Jestem filologiem, podróżnikiem i miłośnikiem języków obcych. Nauczycielem języka angielskiego i wykładowcą akademickim od ponad dwudziestu lat. Podczas naszych spotkań dowiecie się wszystkiego co chcielibyście wiedzieć o języku angielskim i kulturze, ale boicie się zapytać. W wolnych chwilach uwielbiam przecierać bieszczadzkie szlaki, czytać, słuchać muzyki, jeździć konno. Od 25 lat pomagam także młodym ludziom w treningach aikido.
język angielski

Ania Olszewska. Jestem filolożką-anglistką, nauczycielką jogi i medytacji, oraz początkującą antropolożką. Fascynuje mnie mnogość sposobów wyrazu jakie posiada człowiek. Stąd też w mojej pracy nauczyciela zwracam szczególną uwagę na to by moi uczniowie widzieli wartość w uczeniu się języka jako sposobu wyrażania swoich myśli i odczuć oraz narzędzia, które pozwala nam lepiej zrozumieć siebie samych, innych i świat wokół nas. Swoją rolę nauczyciela rozumiem jako bycie przewodnikiem, który ułatwia uczniowi proces poznania i inspiruje do odkrywania tego, co oferuje nam język nieojczysty.
język angielski

Aleksandra Oliwa. Jestem absolwentką filologii rosyjsko-angielskiej UAM w Poznaniu i, od września 2023, nauczycielką języka angielskiego w Liceum Linde. Uwielbiam wszystko co jest związane z językiem i kulturą krajów anglojęzycznych, a w szczególności gramatykę 🙂 Z wielką radością towarzyszę moim uczniom w doskonaleniu umiejętności z zakresu języka angielskiego (zachęcając i wspierając w pracy z planem samodoskonalenia językowego), jak i w stawaniu się wystarczająco dobrą wersją siebie. Praktykuję uważność (mindfulness) i wykorzystuję jej elementy w pracy z młodzieżą. W wolnym czasie czytam
książki, oglądam filmy i seriale, spaceruję, spędzam czas blisko natury.
język polski

język polski

język polski

język polski

Nazywam się Beata Niklewicz i uczę języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
Jestem doktorem literaturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studiowałam filologię polską, historię sztuki i muzykologię. Na moich lekcjach będziemy pracowali metodą projektu, dyskutowali o tekstach literackich, odwiedzimy poznańskie muzea i teatry – wcielając się w krytyków i redaktorów tekstów. Zaproszę Was także do treningu maturalnego.
język polski

Anna Januszkiewicz. Od lat jestem polonistką i nauczycielką języka polskiego jako obcego. Jestem przekonana, że – jak mawiał Ludwig Wittgenstein – „Granice mojego języka oznaczają granice mojego świata.” Moich uczniów próbuję wprowadzać w tajniki języka stanowiącego odzwierciedlenie zjawisk świata kultury.
Czy to, jak mówimy, świadczy o tym, jak żyjemy? Czy to, w jakim świecie żyjemy, ma wpływ na to, jak mówimy? Czy my tworzymy język? Czy język nas tworzy? Na czym polega związek między zmieniającymi się formami gramatycznymi i kulturą, która nas kształtuje i którą kreujemy? I ostateczne – dlaczego to wszystko jest takie skomplikowane i co mają z tym wspólnego „Pan Tadeusz” czy „Lalka” albo – o zgrozo – „Bogurodzica”? O tym porozmawiamy na zajęciach.
Poza tym jestem typową jesieniarą, wielbicielką gier strategicznych, historii i powieści kryminalnych wierzącą w to, że poczucie humoru otwiera wiele drzwi.
język polski

Nazywam się Magdalena Czyżewska, jestem nauczycielem języka polskiego. Ukończyłam filologię polską, prawo oraz studia podyplomowe z nauczania języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uwielbiam rozmowy o literaturze z ludźmi w każdym wieku, a szczególnie z młodzieżą, bowiem pozwalają mi one odbyć podróż sentymentalną w świat przepięknych, gorących emocji oraz przypominają o tym, że na każdym etapie życia możemy inaczej postrzegać a także oceniać problemy egzystencjalne i wszystko to, co się z nimi wiąże. Ponadto kocham góry, podróże oraz praktykę jogi, która pozwala mi zachować spokój w najbardziej nawet stresujących momentach.
fizyka

biologia

historia, WOS

fizyka

Nazywam się Lidia Krawczak uczę fizyki. Jestem pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem. Pasjonuje mnie świat zjawisk fizycznych i pomoc młodym ludziom w poznawaniu świata, jego praw i zasad. Lubię pracować z młodzieżą ponieważ te spotkania pozwalają rozwinąć zarówno im jak i mnie swoje pasje, zainteresowania i pogłębić doświadczenie życiowe.
biologia

Jestem poznanianką i całe moje dotychczasowe życie spędziłam w rodzinnym mieście. Tu ukończyłam studia biologiczne na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Czas studiów do dzisiaj wspominam jako najciekawszy okres w moim życiu, który między innymi na dobrych kilka lat pozwolił mi związać się z Babią Górą w Beskidzie Wysokim i od strony naukowej i od towarzyskiej. Poznałam przyrodę tego masywu od jej najpierwotniejszej strony, zbierałam tam bowiem materiały do mojej pracy doktorskiej dotyczącej roślinności porastającej martwe drzewa.
Uczę biologii w Liceum Akademickim linde.edu.pl oraz w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im J. Kaliszewskiej w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu i mam to szczęście, że bardzo lubię moje szkoły i uczniów. W wolnym czasie czytam książki i ogromną przyjemność sprawiają mi prace na działce, kontakt z ziemią i roślinami.
historia, WOS

Alina Siudzińska. Od przedszkola mówiłam, że zostanę nauczycielką, a szkoła zawsze kojarzyła mi się z przygodą … do tej przygody i Was zapraszam … jestem nauczycielem dwuprzedmiotowcem: uczę historii i wiedzy o społeczeństwie, które są obszarem nieustannego odkrywania i kształtowania wizji świata… Prywatnie jestem mediatorem. W życiu kieruję się dewizami: „to dobrze, że Cię spotkałam – nauczyłaś, nauczyłeś mnie tak wielu rzeczy”, „to dobrze, że pada deszcz – mogę otworzyć kolorowy parasol” i „nie ma rzeczy niemożliwych – są tylko mniej lub bardziej trudne do wykonania”. Uwielbiam podróże i … zwiedzanie z odkrywaniem, lubię dobrą kuchnię i jazdę samochodem – za kierownicą
język francuski

język niemiecki

język hiszpański

język francuski

Witold Kowalski. Uczę języka francuskiego na różnych poziomach zaawansowania od ponad dwudziestu lat (liceum, uczelnie i szkoły językowe). Na moich zajęciach przekazuję również maksimum przydatnych informacji o krajach francuskiego obszaru językowego.
język niemiecki

Robert Hylla – nauczyciel języka niemieckiego.
Moja dewiza życiowa brzmi: „Nie ważne, co wybieramy w naszym życiu, ważne to robić to z pasją!”.
Jestem filologiem z wykształcenia i wielkim pasjonatem muzyki kameralnej, uhonorowanym m. in. Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Ucząc języka niemieckiego staram się, żeby młodzież zrozumiała, że nie oceny są najważniejsze, że najważniejsza jest satysfakcja z samego siebie i z rozwoju osobistego.
Umieć komunikować się ze światem, to poszerzać własne horyzonty i zwiększać apetyt na wszystko co nowe dla nas i nieodkryte.
język hiszpański

Ewelina Łukasiewicz. Moja przygoda z językiem hiszpańskim zaczęła się 17 lat temu. Uwielbiam hiszpańskie kino i literaturę latynoamerykańską związaną z tematem indygenizmu. Na moich lekcjach dużą wagę przywiązuję do poznania zwyczajów i kultury Hiszpanii i krajów Ameryki Łacińskiej. Znajomość elementów kultury i poznanie tradycji, pomagają nam lepiej zrozumieć język i normy zachowania obowiązujące w danym kraju.
historia, WOS

chemia

biologia

historia, WOS

Violetta Rasińska. Jestem absolwentką Uniwersytetu Adama Mickiewicza, nauczycielką historii i wiedzy o społeczeństwie, mediatorem. Lubię pracować z młodzieżą , bo jest naturalna, szczera, nieprzewidywalna, robię to już ponad 30 lat. Lubię też poznawać nowe miejsca, ale także wracać tam, gdzie już byłam, bo przecież wszystko się zmienia.
chemia

Nazywam się Klaudia Stachowiak, jestem nauczycielką chemii. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Rozpoczęłam studia doktoranckie w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych. Od zawsze interesował mnie świat atomu i przeprowadzanie doświadczeń chemicznych. Na moich lekcjach postaram się przybliżyć Wam tę tematykę i pokazać, że chemia nie jest wcale taka „straszna”. Uwielbiam górskie wędrówki, a wolne chwile spędzam na czytaniu książek.
biologia

Magdalena Wawrzyńska. Mój wybór w przeszłości – chcę być nauczycielem biologii – z perspektywy czasu uważam go za 100% trafiony. Biologia to dla mnie fascynująca i pełna szczegółów opowieść o wielkim świecie. Moi uczniowie to cudowni ludzie, którzy razem ze mną odkrywają tajemnice biologii i ciągle mnie inspirują, są motywatorem do dalszego działania i poznawania tajemnic przyrody
religia

matematyka

geografia

religia

Dawid Korczak. Jestem katechetą, muzykiem, konsultantem kryzysowym i trenerem zarządzania sobą w stresie. Mam czwórkę dzieci. Nagrywam rap chrześcijański.
matematyka

Paweł Kuligowski. Od zawsze lubiłem matematykę i logiczne zagadki. Lubię nauczać i sprawiać, by uczniowie „czuli” i rozumieli matematykę, a nie tylko wkuwali na pamięć. Fascynują mnie gry bitewne, które opierają się na logice (nie są to gry komputerowe). Dzięki temu jeżdżę na zawody na całym świecie. Do gier tych używa się własnoręcznie malowanych modeli, więc zimowymi wieczorami przysiadam przy farbkach i pędzlu. Latem natomiast uwielbiam spontaniczne wypady, na których można – czy to w górach, czy nad morzem, przy ognisku pograć na gitarze, pośpiewać, potworzyć kabarety i pospędzać czas w wesołej atmosferze.
geografia

Jarosław Michalak. Absolwent studiów geografii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz podyplomowych i innych w zakresie bankowości, finansów, zarządzania i technologii IT.
Od wielu lat w zawodzie nauczyciela, przede wszystkim w liceum ogólnokształcącym. W przeszłości łączył tę pracę również z aktywnością zawodową w biznesie.
Jak mówi: “Kreowanie nowych relacji interpersonalnych, przekazywanie wiedzy i zdobytych doświadczeń, kształtowanie nowego spojrzenia na wiele problemów oraz poszerzanie horyzontów, także tych geograficznych, to korzyść płynąca z możliwości nauczania przedmiotu, dająca dużo energii, zadowolenia i satysfakcji.”
Jego zainteresowania i pasje to sport, podróże i turystyka z dodatkiem dużej porcji dobrej muzyki.
WF siłownia, sala

WF

EDB

WF siłownia, sala

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Specjalizuję się w modelowaniu sylwetki (redukcja tkanki tłuszczowej oraz budowanie masy mięśniowej). Jestem czynnym zawodnikiem sportów sylwetkowych. Z siłownią jestem związany od ponad 8 lat. Przez ten czas nieustannie poszerzam swoją wiedzę z zakresu: treningu, diety oraz suplementacji. Pozwoliło mi to zdobyć min tytuł mistrz Polski w kat. 90 kg, i 4 miejsce na Mistrzostwach Świata.
WF

Nazywam się Michał Supiński. Jestem zakochaną po uszy w swoim mieście pyrą i kocham spacerować o dowolnej godzinie po Starym Mieście. Uwielbiam podróżować, zarówno po Polsce jak i poza nią, najlepiej w wersji plecak + namiot. Działam muzycznie i jestem fanem zbierania płyt CD, choć winylem nie pogardzę! Jestem instruktorem ZHP od ponad 4 lat, a wcinam szyszki od przeszło 12 😉 odkąd pamiętam uwielbiam sport i próbowałem wielu dyscyplin, więc na lekcjach nie będzie na pewno przez rok piłki nożnej albo siatkówki. Aktywność zawsze sprawiała mi dużo radości i teraz, jako nauczyciel wychowania fizycznego, lubię patrzeć jak na zajęciach ruch daję Wam tę samą frajdę co mi. Dodatkowo, jestem zawodnikiem i jednocześnie trenerem amatorskiej drużyny siatkarskiej.
EDB

Absolwent Akademii Obrony Narodowej w Warszawie (oficer dyplomowany, magister ekonomii). Ukończył Studia Podyplomowe w Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu na kierunku Zarządzanie Turystyką i Zakładami Hotelarskimi. Preferuje aktywny i zdrowy styl życia. Z zamiłowaniem uprawia Nordic Walking (Instruktor Nordic Walking). Interesuje się turystyką przygodową i forteczną.
język chiński

język koreański

język japoński

język chiński

Justyna Gajda. jestem absolwentką sinologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i nauczycielką języka chińskiego. Z dużą przyjemnością zajmuję się też tłumaczeniami. W czasie wolnym przemieniam się w wielbicielkę poznańskich kin studyjnych i szeroko pojętej sztuki, jak również ubolewam, że doba ma jedynie 24 godziny. W Liceum postaram się zarazić Was swoją pasją do języka i kultury chińskiej.
język koreański

Marta Ziółkowska – jestem nauczycielem języka koreańskiego. Od zawsze fascynowała mnie nauka języków obcych i przy okazji poznawanie różnorodnych kultur i przede wszystkim jedzenia! Koreański pojawił się dość niespodziewanie w moim życiu, ale to była miłość od pierwszego wejrzenia. Kocham uczyć tego języka, pokazywać, że chociaż wygląda jak krzaczki, to absolutnie krzaczki to nie są! Jak tylko mogę, to na zajęciach przemycam dużo informacji o kulturze, historii, czy też społeczeństwie Kraju Spokojnego Poranka.
Oprócz koreańskiego dużą częścią mojego życia jest taniec i opieka nad dwoma niesfornymi, lecz uroczymi psiakami.
język japoński

Rafał Dzieszkowski – Jestem absolwentem filologii japońskiej, który z pasją i zaangażowaniem wprowadzi Cię w dalekowschodni świat języka japońskiego. Z wielką przyjemnością opowiem o kulturze, zwyczajach i nowościach z Kraju Kwitnącej Wiśni. A prywatnie? Jestem wielkim miłośnikiem gier bitewnych i modelarstwa. Pasjonuje się również grami fabularnymi, lecz moją największą pasją jest kultura picia herbaty, której oddaje się w pełni.
matematyka

matematyka

matematyka

matematyka

Adrianna Rybczyńska. Jest matematyczką z powołania, z rodzinnymi tradycjami w zapoznawaniu uczniów z Królową Nauk. Nauczycielka z dużym doświadczeniem, ceniąca sobie systematyczną pracę. Jeśli czas jej na to pozwala, wolne chwile spędza w podróżach.
matematyka

Magdalena Rybczyńska. Nauczycielka matematyki z ogromnym doświadczeniem. Uczniowie wiedzą, że na lekcjach Pani Profesor pracować należy systematycznie. Prywatną pasją Pani Profesor są podróże.
matematyka

Jestem energiczny, zmotywowany i zostałem nauczycielem z wyboru. Zależy mi na samokształceniu i ciągłym rozwoju.
Interesuję się gotowaniem, bieganiem i kulturą hip-hop. Umiem tłumaczyć skomplikowaną matematykę prostym językiem.
Doskonale znam i wykorzystuję narzędzia komputerowe przydatne w nauczaniu matematyki, wykorzystuje nowe technologie w pracy z uczniami.
Jestem sprawiedliwy wobec uczniów, jednocześnie będąc wrażliwym i empatycznym. Jestem zaszczepiony.
fizyka, przyroda

język polski

fizyka, przyroda

Ewa Mika-Królik. Ukończyłam Wychowanie techniczne w WSP w Bydgoszczy oraz studia podyplomowe Fizykę z astronomią na UAM . Jestem nauczycielem od 34 lat. Praca z dziećmi i młodzieżą jest moim świadomym wyborem, pracą, którą lubię. Przez wiele lat byłam wychowawcą , a następnie organizatorem kolonii i zimowisk. Kocham przyrodę i troszczę o każdą żywą istotę. Mam w domu przygarnięte z ulicy koty i psa. W wolnych chwilach dużo czytam. Bardzo lubię też podróżować i robić zdjęcia
język polski

Jestem absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (ukończyłam dwie specjalności: nauczycielską i logopedyczną) oraz doktorantką w Szkole Doktorskiej Nauk o Języku i Literaturze UAM. Na lekcjach języka polskiego przede wszystkim rozmawiam z uczniami o literaturze, wymieniam się wrażeniami czytelniczymi i pokazuję, że każda książka może stanowić powód długich, ciekawych dyskusji.